Yeni Logomuz, Temel Simgesi ve Anlamı
Yeni Logomuz, Temel Simgesi ve Anlamı

Biltam'ın marka değerleri, Biltam’lıların ortak düşünceleri ile belirlenmiş olan ve tüm iş süreçlerinin temelini oluşturan ilkeler bütününü anlatır.

Marka değerlerimiz; karşılıklı güven, saygı, çalışkanlık, bilimi, aklı ve yaratıcı zekayı ön planda tutmak olarak özetlenmiştir.

Biltam'ın kuruluş yılı olan 1983'teki eski logosunun ve 2018 yılında tasarlanan yeni logosunun temel simgesi el sıkışma hareketidir ve bu simge yeni logomuza, birbirine dönük iki "b" harfinin sonsuzluk işareti oluşturacak şekilde iç içe geçmesi, biçiminde yansıtılmıştır.

El sıkışmanın evrensel anlamı karşılıklı güven, saygı ve iyi niyettir.

İki "b" harfinin yaratıcı bir tasarımla iç içe geçerek oluşturduğu sonsuzluk işareti, matematiksel bir sembol olarak bilimi ve aklı ifade etmektedir.

Aynı zamanda, insanlığa, doğaya, müşterilerimize, ekibimize, iş ortaklarımıza sonsuz saygı, güven ve iyi niyetimizin bir ifadesi olması amaçlanmıştır.

Biltam markasının değerlerini ifade eden, kolayca fark edilen, açık mavi, gri ve koyu gri kurumsal renkler belirlenmiştir. 1983 yılındaki ilk logomuzdaki mavi ve siyah renkler temel alınarak yeni renk paleti tasarlanmıştır.

 

 

Yeni logomuza buradan ulaşabilirsiniz.Facebook Linkedin