Yönetimin Mesajı
Yönetimin Mesajı

Değerli müşterilerimiz,

2015 senesini geride bırakıp yeni yıla girerken düşüncelerimi ve hissettiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi şirketimiz 33 sene önce büyük heveslerle ve sahip olduğumuz vizyonumuza paralel, ileriye dönük, akılcı planlarla kurulmuştu. Vizyonumuz teknolojinin, özellikle de iletişim teknolojisinin, hayatın her katmanında etkin bir şekilde kullanılacağı doğrultusunda idi. O halde biz de kendimize misyon olarak; gelişen teknolojiyi çok yakından takip etmeyi, bunları Türkiye’de uyarlamayı ve müşterilerimize sektörlerinde başarılarını destekleyecek, onları rekabetin önünde yer almalarını sağlayacak çözümler halinde sunmayı benimsedik.  Bugün “IoT” (Internet of Things) kavramının konuşulduğu ve hatta birçok sektörde uygulandığından hareketle o zamanki vizyonumuzun ne kadar doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni yıla yeni umut ve hedeflerle girerken, 2015 yılında bizleri gururlandıran bazı gelişmeleri sizlerle paylaşmak isterim. Bu yılın başında genel müdürlük birimlerimizi Gayrettepe’de D Plaza’ya taşıdık. Yeni ofisimiz son derece modern, fonksiyonel ve yaptığımız işe uygun bir ortam sağlıyor. Müşterilerimize sunmakta olduğumuz bütün yüksek teknoloji çözümler burada hem kendi kullanımımız, hem de ziyaretçilerimize değerlendirebilmeleri için kurulmuş ve çalışır durumda. Bunlar arasında en basitiyle geniş ve yerel ağlar  ile kablosuz ağların yanısıra daha gelişmiş digital IP telefon santralleri, collaboration imkanları sağlayan video konferans cihazları, digital signage cihazları mevcut. Yeni ofisimiz, her zaman bir iç müşteri olarak gördüğümüz, çalışanlarımız için de olanaklar sağlamakta. Bunlar arasında dinlenebilecekleri ve digital oyunlarla molalarını daha iyi yaşayacakları ortamlar sağlanmış bulunmakta. Herkesin zevkle çalışmak isteyebileceği  21. Yüzyılın çalışma ortamının burada yaratılmış olduğunu gururla ifade ediyorum.

Yine yıl kapanırken, 2015 senesinin geçtiğimiz son 5 senede olduğu gibi büyüme ile kapatmakta olduğumuzu belirtmek benim için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Geçtiğimiz senelerde sürekli büyüme kaydedebilmiş bir şirket olarak elde edilen sonuçlar, vizyonumuz doğrultusunda almış olduğumuz karar ve uygulamaların ne kadar doğru olduğunu göstermiş bulunmaktadır. Önümüzdeki yıllarda şirketimizin bu sağlıklı büyümesine devam edeceğine eminim ve yönetim olarak gerekenler yapılacaktır.

Kuruluşundan bugüne şirket yapılanmasında önemle üzerinde durduğumuz konu kurumlaşmaydı. Mutlulukla belirtmeliyim ki, 2012 yılında yönetimin tamamiyle profesyonel ekibe emanet edilmesi ile kurumlaşma çerçevesinde atmış olduğumuz son adım 2015 ylında sonuçlarını vermiş, alınan sonuçlarla atılmış olunan bu adımın ne kadar doğru ve yerinde olduğu ortaya çıkmıştır. Şirketimiz profesyonel ekibinin yönetiminde, yıllık bütçesiyle, hedefleriyle, prosesleri ve tanımlı prosedürleriyle, ekibin sürekli eğitimleri ve gelişme programlarıyla batı standartlarında bir kurum haline gelmiştir. 1999 yılından bugüne kadar kesintisiz bir şekilde TSE tarafından denetlenen ve her sene yenilenen ISO kalite belgemizle de sürekli iyileştirme çalışmalarımız belgelenmekte ve kontrol edilmektedir.

İş ortaklarımız arasında teknoloji sektöründe ilk sırada bulunan Cisco Systems firması ile çalışmalarımız 2015 yılında daha kapsamlı hale gelmiş, bu firmanın ürün yelpazesinin şirketimiz çözüm portföyüne daha geniş olarak dahil edilmesi sağlanmıştır. Bu çerçevede bu firmanın “blade” teknolojisi üzerine kurulu sunucularının şirketimiz tarafından önerilen çözümlerimize entegre edilmesi sağlanmıştır. Bu yıl içinde Cisco Systems ürünleri ve teknolojileri ile ilgili kapsamlı eğitimlere devam edilmiş, bu özelliğimizi belgelendiren  sertifikalar yenilenmiş, yenileri alınmıştır. Yine büyük mutlulukla belirtmekteyim ki bu yıl içinde uzmanlıklarımız arasına “Cisco TelePresence Video Master ATP” uzmanlığını da katarak, Türkiye’de bu uzmanlığa sahip tek yerli sermayeli iş ortağı olduk.

Ben bu satırları yazarken, arkadaşlarımız yeni bir web sitesi için çalışmalarını sonuçlandırmak ve 2016 yılınının başında sizlerin beğenisi ve kullanımı için sunmak amacıyla büyük çaba sarfediyorlar. Bu yazımın yer alacağı bu yeni web sitesinin sizlerle olan iletişimimizde daha yararlı olacağına, şirketimizde olan gelişmeleri, yenilikleri sizlere daha hızlı ve etkin bir şekilde iletilebilmesini sağlayacağına inanıyorum.

Son olarak, çalışanlarımızın da şirketimizin birer iç müşterisi olarak en iyi şartlara sahip olmayı hakkettikleri görüşünde olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.. Onların huzur ve akıl rahatlığı içinde çalışabilmelerinin siz müşterilerimize daha iyi hizmet etmeleri için motivasyon kaynağı olduğunun bilincindeyiz. Ben, kurucu ortak ve Yönetim kurulu başkanı olarak, bu takımın bir üyesi olmaktan gurur duyduğumu her fırsatta ifade etmekten mutluluk duydum. Sektörde herkesin imrenerek söz ettiği, kendini sürekli yetiştiren, eğiten bir takımla çalışmak bizim her zaman hedeflerimiz arasında olacaktır. Ekibimize yaptığımız yatırımları arttırarak sürdüreceğimiz sizlere olan taahhüdümüzün bir parçasıdır.

33 sene önce küçük bir hayal ile umut ve enerji dolu bir proje olarak ve doğru bir vizyon ile başlayan yolculuk sonunda bugün gelinen noktada şirketimizin bütün bu başarılarını öncelikle siz değerli müşterilerimizin desteği ve bizlere olan güveni ile takım arkadaşlarımızın özverili çalışmalarına borçlu olduğumuzun farkındayız. Çalışma arkadaşlarımızla her zaman paylaştığım gibi şirketimizin asıl sahiplerinin siz müşterilerimiz olduğunun, bizim görevimizin müşterilerimize çalışmalarında başarılarına katkıda bulunmak üzere tüm bilgi ve deneyimlerimizle hizmet edebilmek olduğunun bilincinde olduğumuzu belirterek, şirketimiz ve çalışanları adına sizlere şükranlarımızı sunuyorum.

Saygılarımla,

Sait Ahtam, Yönetim Kurulu Başkanı, Kurucu OrtakFacebook Linkedin