Unified Computing and Servers
Unified Computing and Servers

Cisco Tümleşik Bilgi İşlem Sistemi (UCS), veri merkezleri için genel bir çözümdür. Ürün ailesi, blade sunuculardan, ağ anahtarlarından, ağ kartlarından, tümleşik yönetimden ve daha fazlasından oluşmaktadır.

Cisco UCS’in avantajları : kolaylaştırılmış yönetim, artan esneklik, daha düşük enerji ve daha yüksek verimlilik, sürekli olarak daha düşük operasyonel maliyetler sunar. Cisco UCS ile, blade sunucularının her birinin enerji, soğutma ve kablo ihtiyacı büyük oranda azalır.

Cisco UCS’te, bir sunucu donanım değil, birtakım parametre ve konfigürasyonları olan bir servis profilidir. Eğer sunucu arızalı hale gelirse, tek yapmanız gereken konfigürasyonu bir sonraki sunucuya aktarmaktır. Ayrıca, eşsiz donanım mobilitesi elde edersiniz. Bir tuşa basarak, blade, LAN ve SAN üzerinde eşsiz kimliklerle 10 ila 12 sunucu oluşturabilirsiniz.

 

Cisco UCS’in Özellikleri

  • Çok fazla bellek gerektiren uygulamalar ve sanallaştırılmış ortamlar için optimize edilmiş sunucular sağlar.
  • 10 Gbit/s için desteklenen ağ, üç farklı ağ türünü birleştirir: LAN, depolama ağı ve yönetim ağı. Ağ bağdaştırıcılarının, anahtarların ve kabloların sayısını ve ayrıca enerji tüketimini azaltır.
  • Koruma ve politika yönetimiyle birleştirilmiş, geliştirilmiş ölçeklenebilirlik, performans ve yönetime sahip sanallaştırma. Şirketin ihtiyaçlarına göre değişebilecek dinamik bir sanallaştırma ortamı sunar.
  • Yönetim, sistemin tüm bileşenleriyle entegredir ve Cisco UCS Yöneticisi ile kontrol edilebilir.
  • Cisco UCS’in normal bir veri merkezinin bileşen sayısının üçte birini kullanması ve daha az soğutmaya ihtiyaç duyması nedeniyle güç tüketimi ciddi derecede azalmaktadır.
  • Son teknoloji ölçeklenebilirlik sayesinde bir Cisco UCS’i, 320 tane sunucu içerebilir. Rakip teknolojilerle kıyaslandığında, bakım ve yönetim maliyetini üçte bir oranında azaltabilirsiniz.
  • Cisco UCS, endüstri standartlarına göre üretilmektedir.


Facebook Linkedin
SERVİSLER