CMS Recording & Streaming
CMS Recording & Streaming

Cisco’un Çoklu Konferans Çözümü Cisco Meeting Server platformunun  içinde ayrıca çoklu konferans görüşmelerinin kayıt altına alınmasını sağlayan CMS Recording özelliği  ve aynı zamanda harici bir streaming server çözümü üzerinden stream edilmesini sağlayan CMS Streaming özellikleri de opsiyonel satınalma seçenekleri içinde gelmektedir.

 

CMS Recording ve CMS Streaming  fonksiyonları Cisco Meeting Server platform içinde ek olarak gelen IP tabanlı servislerdir ve ayrı birer sunucularda CMS yazılımının kurulup sadece bu servislerin aktif edilmesi ile çalıştırılabilmektedir. 

CMS Recording sanal sunucusu kurulup  mevcut kurulu bulunan CMS Core konferans sunucusu ile birlikte çalıştırılarak yapılan çoklu konferansların mp4 formatında kayıt altına alınmasını sağlamaktadır. CMS Recording sunucusu konfigüre edilirken mp4 dosyaların kaydedileceği NFS dizininde bir dosya alanı gösterilmektedir. İlerde bu NFS sisteminden müşteri kendi storage alanına kayıt dosyalarını alabilmektedir. CMS Recording sunucusunun donanım kapasitesi ve ilgili CMS Recording port lisans sayısına bağlı olarak birden fazla çoklu konferans görüşmesinin kayıt altına alınması sağlanabilmektedir. Örnek CMS Recording topoloji konfigürasyonu altta gösterilmiştir.

CMS Streaming sanal sunucusu ise CMS Core konferans suncusunda devam eden çoklu konferansların mevcutta Cisco’nun desteklediği (Örneğin VBrick Rev) streaming server üzerinden canlı şekilde yayınlanmasını sağlamaktadır. Aynı şekilde CMS Streaming sunucusunun donanımsal kapasitesi ve streaming port lisans sayısına bağlı olarak birden fazla streaming yayını yapılabilmektedir.  Örnek CMS Streaming topoloji konfigürasyonu altta gösterilmiştir. Facebook Linkedin
SERVİSLER