Konferans Çözümleri
Konferans Çözümleri

Cisco Meeting Server (önceden Acano)  çözümü yüksek ölçekli ve gelişmiş  ses, web ve video konferans tarafındaki  entegrasyon yeteneği üzerinden takım işbirliğinde devrim yaratmaktadır.  Cisco Meeting App uygulaması ile bilgisayar başından kullanıcıların basitçe konferans yaratma, konferansa katılma ve işbirliği oturumlarını  yürütmeye erişim sağlamaktadır.

Cisco Meeting Server modern çalışma ortamının ihtiyacı olan görüntülü konferans, sesli konferans ve web konferans çözümlerini  birlikte tek bir platform üzerinden karşılayabilmektedir. Cisco Meeting App uygulaması ise herkesin basitçe oda tipi sistemden masa üstü sistemine, mobil cihazlardan veya web tarayıcı programları kullanarak toplantıların oluşturulması, yürütülmesi veya bu toplantılara  katılımı sağlamaktadır.  Cisco Meeting Server çözümü ister Cisco uç videokonferans sistemleri kullanılsın ya da 3. Parti herhangi bir videokonferans cihazı kullanılsın, Cisco Jabber son kullanıcı çözümü, Cisco Meeting App (doğal ya da WEBRTC destekleyen herhangi bir web tarayıcı porgram) veya Skype for Business çözümleri üzerinden gelen her bir katılımcının  devamlı  benzer toplantı deneyimini yaşamasına sağlamaya yardımcı olur.  Cisco Meeting Server çözümünün çalıştığı sunucu donanımının izin vermiş olduğu ölçüde katılımcı sayısı ve bu katılımcı sayısına bağlı olarak toplam bandgenişliğinin optimize edildiği toplantılar üzerinden toplam maliyet düşürülmektedir.

Cisco Meeting Server konferans çözümü ile birlikte Cisco Expressway veya  Cisco TelePresence® Video Communication Server (VCS) çağrı kontrolü, Cisco Expressway firewall traversal çözümü ve Cisco TelePresence Management Suite konferans rezervasyonu çözümü ve 3. Parti on-premise altyapı çözümleri de desteklenmektedir.

Cisco Meeting Server Öne Çıkan Özellikler:

Gelişmiş Entegrasyon

  • Herhangi biri toplantıya katılabilir ve yüksek kalitedede, devamlı ve bezer kalite deneyimini yaşar.
  • Cisco veya 3. Parti videokonferans sistemleri
  • Cisco Jabber client
  • Cisco Meeting App (kendi uygulaması veya WEBRTC destekli web tarayıcı program)
  • Skype for Business

Yüksek Genişliyebilirlik ve Coğrafik Dağıtım İmkanı

  • Düşük maliyetli sanal ortamlar için optimize edildiğinde, düşük maliyetle bu çözümün uygulamsı başlatılabilir ve ilerde ihtiyaç durumunda ek sanal sunucular aktif edilerek  büyüyen kapasite ihtiyaçları giderilebilmektedir. ( Cisco Meeting Server 1000 eşzamanlı olarak 96 HD portuna kadar desteklemektedir)
  • Donanımsal platformlar arasındaki  benzersiz ölçeklenebilirlik özelliği sayesinde, toplantılar birden çok platform üzerinden genişlemesi sağlanabilmektedir.
  • Farklı lokasyonlarda bulunan ofisler arasındaki toplantılar için bandgenişliği optimizasyonu sağlamaktadır. 

Cisco Meeting Server için hazırlanmış mikro site için tıklayınız.Facebook Linkedin
SERVİSLER