Collaboration
Collaboration

Teknoloji ile geliştirilmiş collaboration (işbirliği) yeni bir kavram değil. Fakat klasik yazılı ve ses-merkezli iletişime dayalı işbirliği (collaboration) çözümü mevcut haliyle günümüzün değişen dünyasına ayak uyduramaz. Video gibi içerik olarak daha zengin iletişim yöntemleri ve sosyal yazılım platformlarını kullanmak daha gerçekçi işbirliği deneyimleri yaşanmasını sağlayacaktır. Bu yeni deneyim, cihaz ve lokasyon seçiminde özgür olmayı getirecek, kurum içi veya dışında güvenli işbirliği ortamlarını son kullanıcılarına sunacaktır.

İşbirliği  çözüm konseptinin şirket network altyapısı içinde kurulması operasyonel anlamda, Üretkenlik  ve Stratejik anlamda yatırımın geri dönüşü olarak bir çok kazanç getirmektedir.

Biltam İşbirliği Çözümleri kapsamında müşterilere aynı anda birden çok kişinin web üzerinden ortak  toplantı yapmasını sağlayan  Cisco Webex Çözümlerini, müşterilerin ihtiyac duyduğu bilgi, uzmanlık ve desteğe proaktif olarak  ne zaman ve nerede isterlerse  bağlanılmasını sağlayan Müşterilerle İşbirliği çözümlerini, yeni nesil akıllı telefonlar ve tabletlerde çalışan mobil tümleşik iletişim uygulaması Cisco Jabber çözümünü ve tüm bu çözümlerin ister ofisdeyken  ister evdeyken veya seyahatteyken VPN  olmadan güvenlikli çalışmasını sağlayan Cisco Edge çözümlerini sunmaktadır.Facebook Linkedin
SERVİSLER
Mobile Collaboration Günümüz iş dünyasında  eskisine oranla daha çok lokasyondan daha fazla insanla etkileşim içinde olmak gerekiyor.  Ofisde olma zorunluluğu   veya masabaşı sınırlamaları ortadan kalkıyor.  Bugünki teknoloji zaman ve yerden bağımsız olarak istenilen herhangi bir cihazdan çalışma yeneneği sunabilmektedir. İş hayatında akıllı telefonlar, Tablet PC ler ve bunlar üzerinde çalışan iş uygulamaları çok yoğun olarak kullanılmaktadır.   Bu nedenle son kullanıcılar ve çalışanlar kullandıkları bu cihazlar üzerinde kurum içinde kullandıkları iletişim çözümlerinin de sorunsuz çalışmasını istemektedirler. Biltamın sunduğu Mobil İşbirliği çözümleri kurum içinde kurulu bulunan Tümleşik İletişim altyapısı ile entegre çalışarak hem kurum içi ağda hem de internet üzerinden güvenli ve başarılı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.  Son kullanıcılar  şirket içinde veya dışındayken herhangi bir ek işlem yapmadan kendisine verilen mobil iletişim uygulamasını kullanabilmektedir. Bu kullanım hem ses hem görüntü hem de anlık mesajlaşma ve durum bilgisi şeklinde tüm çözümü kapsamaktadır.
incele oku »
Cisco Jabber Cisco Jabber çözümü Cisco'nun İşbirliği çözümleri altında yeralan Mobil İşbirliği çözümlerinin temel taşını oluşturmaktadır. Mobil çalışanlar için akıllı telefonlara,  tablet PC'lere ve normal PC'lere kurulabilen ve aynı son kullanıcı arayüzüne sahip All-In-One tümleşik iletişim  uygulaması ve mobil yazılımdır. Cisco Jabber sayesinde son kullanıcılar hem anlık mesajlaşma (IM), anlık durum bilgisi (Presence) , sesli görüşme, görüntülü görüşme ve aynı zamanda çoklu sesli ve görüntülü konferansa katılma gibi uygulamalar yapabilmektedirler.  Ayrıca klasik TelePresence görüşmelerinde olduğu gibi doküman paylaşımı da Cisco Jabber üzerinden mümkün olmaktadır. Cisco Jabber çözümü  "Any Where Any Device" konsepti içinde kullanıcıların her yerde her hangi bir cihaz ile kurumsal iletişim kurabilmelerine imkan sağlamaktadır. Genel mimari içinde Cisco Jabber çözümü mobiliteyi sağlamaktadır ve bunu sağlarken kullandığı temel altyapı bileşenleri ve destekliği uygulamalar bir bütünlük içermektedir.   Cisco Jabber'ı Tercih Etmeniz için 7 Neden
incele oku »
Cisco WebEx Cisco Webex çözümleri internet üzerinden servis bazlı olarak verilen Cisco Webex Meeting Center, Training Center, Support Center ve Event Center ile müşterinin kedi data sistem altyapısında kurulan Cisco Webex Meeting Server (CWMS) çözümlerinden oluşmaktadır. Biltam Türkiye'de 2011 yılından beri Cisco WebEx partnerliği altında bir çok müşterisinin web konferans çözümlerini sağlamıştır. Bu Cisco WebEx çözümleri konusunda en donanımlı Cisco iş ortaklarından birisidir. Detaylı bilgi ve demo talepleriniz için bizi arayabilirsiniz.
incele oku »
Cisco Collaboration Edge Cisco Collaboration Edge Mimarisi ile kurumsal büyüklüğünüz ne olursa olsun kurum içindeyken ve dışındayken  herhangi biriyle  her hangi yerde herhangi bir cihazla iletişim ortamı sağlayarak işbirliği yapmanızı sağlar. Cisco Collaboration Edge mimarisi son kullanıcı olarak firma içinde kullandığınız işbirliği çözümleri  deneyimini geliştirirken, müşterilerine daha sıkı güvenlik,  daha kolay yapılandırma ve açık-standartlar temelinde uyumluluk sağlamaktadır. Cisco Collaboration Edge Mimarisi ofis ortamında sunulan tüm iletişim imkanlarının mobil çalışanlar ve evden çalışanlar için de geçerli olmasını sağlar. Böylece ofis ortamında yapılan çoklu telekonferans gürüşmeleri veya videokonferans görüşmelerinin de dışarda internet olan ortamlarda da yapılabilmesini sağlar.Ve bunu VPN teknolojisi kullanmadan kurumsal kullanıcıların kurum dışındakilerle yüksek güvenlikli ve şifrelenmiş  firewall traversal cihazlardan geçerek bağlanmasıyla başarır. Detaylı bilgi ve demo talepleriniz için bizi arayabilirsiniz.
incele oku »