Desktop Virtualization
Desktop Virtualization

Kullanıcılar her zaman, her yerde şirket kaynaklarına herhangi bir cihazdan erişmek ve üretken olmak istemektedir. Kuruluşlar rekabet gücünü korumaya çalışırken iş gereksinimleri değişmektedir. BT'nin yalnızca bazı cihazları desteklemesi gerekmez, kuruluşun verilerini koruması ve uyumluluğu sürdürmesi de gerekir. Bazı kullanım durumlarında, verileri cihazda depolamak ideal bir çözüm olmayabilir veya veri güvenliği gereksinimlerinizi karşılamayabilir. Masaüstü Sanallaştırma, ölçeklendirme ve veri koruma açısından rahat etmenizi sağlarken kullanıcılarınızın gereksinimlerine yönelik bir çözüm sunar.

 

Masaüstü ve uygulamalarınızı her yerden çalıştırma

Veri merkezi üzerinden masaüstleri ve uygulamalarınızı çalıştırabilirsiniz. Kullanıcılar, masaüstlerini ve uygulamaları dizüstü, tablet veya telefon cihazlarında çalıştırır ve hareket halindeyken üretken kalabilirler.

 

Değişen iş gereksinimlerine göre hızla ölçeklenme

Şirket uygulamalarını basit ve ekonomik şekilde sunmak için ölçeklenebilir bir platform sağlar. Pahalı şirket içi altyapı maliyetleri ve yönetim karmaşıklığıyla uğraşmadan işinizin dinamik gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

 

Şirket bilgilerini veri merkezinde veya bulutta toplayın ve koruyun

Kullanıcının cihazlarına masaüstünün ve uygulamaların akışı gerçekleştirilir ancak veriler depolanmaz. Böylece cihazın çalınması, kaybolması veya zarara uğraması durumunda oluşabilecek veri kaybı riskleri azaltılır. Masaüstü sanallaştırma sayesinde, verilerinizi güvenilir bulut platformunda merkezi olarak toplayabilir ve koruyabilirsiniz.Facebook Linkedin
SERVİSLER
Unified Computing and Servers Cisco Tümleşik Bilgi İşlem Sistemi (UCS), veri merkezleri için genel bir çözümdür. Ürün ailesi, blade sunuculardan, ağ anahtarlarından, ağ kartlarından, tümleşik yönetimden ve daha fazlasından oluşmaktadır. Cisco UCS’in avantajları : kolaylaştırılmış yönetim, artan esneklik, daha düşük enerji ve daha yüksek verimlilik, sürekli olarak daha düşük operasyonel maliyetler sunar. Cisco UCS ile, blade sunucularının her birinin enerji, soğutma ve kablo ihtiyacı büyük oranda azalır. Cisco UCS’te, bir sunucu donanım değil, birtakım parametre ve konfigürasyonları olan bir servis profilidir. Eğer sunucu arızalı hale gelirse, tek yapmanız gereken konfigürasyonu bir sonraki sunucuya aktarmaktır. Ayrıca, eşsiz donanım mobilitesi elde edersiniz. Bir tuşa basarak, blade, LAN ve SAN üzerinde eşsiz kimliklerle 10 ila 12 sunucu oluşturabilirsiniz.   Cisco UCS’in Özellikleri Çok fazla bellek gerektiren uygulamalar ve sanallaştırılmış ortamlar için optimize edilmiş sunucular sağlar. 10 Gbit/s için desteklenen ağ, üç farklı ağ türünü birleştirir: LAN, depolama ağı ve yönetim ağı. Ağ bağdaştırıcılarının, anahtarların ve kabloların sayısını ve ayrıca enerji tüketimini azaltır. Koruma ve politika yönetimiyle birleştirilmiş, geliştirilmiş ölçeklenebilirlik, performans ve yönetime sahip sanallaştırma. Şirketin ihtiyaçlarına göre değişebilecek dinamik bir sanallaştırma ortamı sunar. Yönetim, sistemin tüm bileşenleriyle entegredir ve Cisco UCS Yöneticisi ile kontrol edilebilir. Cisco UCS’in normal bir veri merkezinin bileşen sayısının üçte birini kullanması ve daha az soğutmaya ihtiyaç duyması nedeniyle güç tüketimi ciddi derecede azalmaktadır. Son teknoloji ölçeklenebilirlik sayesinde bir Cisco UCS’i, 320 tane sunucu içerebilir. Rakip teknolojilerle kıyaslandığında, bakım ve yönetim maliyetini üçte bir oranında azaltabilirsiniz. Cisco UCS, endüstri standartlarına göre üretilmektedir.
incele oku »
Citrix Çözümleri Citrix, 25 yıldır remote access üzerine çalışmakta olup konusunda uzmanlaşmış, Mobilite, Sanallaştırma, Ağ Bağlantısı Oluşturma ve Bulut Servislerinde lider ürün sağlayıcıdır. Sunucu, Masaüstü ve uygulama sanallaştırmada lider olan Citrix kullanıcıların her yerde herhangi bir cihaz ile şirket kaynaklarına erişmesini sağlayarak merkezi veri merkezezi mimarilerinin oluşmasında öncülük etmektedir. Citrix ile; BT’ye tam bir yapılandırma, güvenlik ve uygulamaların, verilerin ve cihazların yönetimini sağlarken insanların her yerden çalışmasını mümkün kılarak mobil verimliliği sağlayın. Coğrafi mesafeler kapsamında iletişim, dosya paylaşımı ve projeyönetiminde yardımcı olması adına bulutu kullanarak iletişim halinde olun ve gerçek zamanlı olarak birlikte çalışın. Cihazlar, konumlar ve ağlar kapsamında çalışan verimliliğine doğru seviyedeki güvenli erişimi sağlarken gizli iş bilgilerini koruyun ve kontrol edin. Windows masaüstü sunumunu, herhangi bir cihaz üzerinden büyük ölçüde optimize edilmiş kullanıcı deneyimi ile özel bir mobil hizmete dönüştürün. Kurumsal, mobil ve bulut olmak üzere tüm hizmetleriniz için performansı, ulaşılabilirliği ve ölçeklendirmeyi optimize eden bir ağ hizmeti sunma yapısı oluşturun. Her hangi bir buluttan yararlanmak ve işletmenizi yönetmek adına en üst düzey performansı, ölçeklendirmeyi ve maliyet tasarruflarını sağlamak için veri merkezinizi genişletin.
incele oku »
VMware Çözümleri Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan, Operations Management™ özellikli VMware® vSphere üzerine inşa edilmiş ve kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile BT altyapınızı basitleştirin. VMware sanallaştırması, hem planlanmış hem de planlanmamış kapalı kalma sürelerini azaltma yoluyla gelir kaybını en aza indirerek sunucu birleştirme yoluyla yatırım giderlerini ve otomasyon yoluyla işletme giderlerinizi azaltmanıza yardımcı olur. Sunucu birleştirme ile enerji verimliliğini artırarak ve daha az donanıma ihtiyaç duyarak sermaye ve işletme maliyetlerini düşürün. VMware® vCenter Site Recovery Manager™ ile iyileştirilmiş ve basitleştirilmiş olağanüstü durum kurtarma çözümlerini kullanarak, sanallaştırılmış altyapınız için iş sürekliliğini ve olağanüstü durum kurtarma özelliklerini geliştirin. Veritabanları (Oracle Veri Tabanı, Microsoft SQL Server, SAP HANA, SAP Sybase) dahil Aşama 1 iş açısından kritik kurumsal uygulamalarını, iş uygulamalarını (SAP Business Suite, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, SAP) sanallaştırın ve en yüksek SLA'ları sunun ve üstün performans sergileyin Sanallaştırma yönetimi için VMware vRealize Operations kullanarak, ilke esaslı otomasyon olanağı elde edin ve sıfır müdahaleli bir altyapı ile uyumluluk ve performans sağlayın Yazılım tanımlı veri merkezinin neden en iyi ve en etkili bulut altyapısı çözümü olduğunu öğrenin Neden Sanallaştırmanız için VMware'i Seçmelisiniz? VMware sanallaştırma çözümleri, kendini kanıtlamış, sağlam ve güvenilir sanallaştırma platformumuz ve Fortune Global 100 listesine giren türm şirketler dahil olmak üzere 500.000'den fazla müşterinin seçimi olan VMware vSphere üzerine kuruludur. Yenilikçiliğimiz ve mükemmelliğimiz, bizi x86 Sunucu Sanallaştırma Altyapısı için Gartner, Inc. Magic Quadrant değerlendirmesinde liderler çeyreğine yerleştirmiş olan Gartner gibi stratejik araştırma firmaları tarafından kabul görmüş durumdadır.
incele oku »