Network Access Control and Policy
Network Access Control and Policy

Tam şu anda; Networke bağlı kaç tane kullanıcı var? Kaç tane Xerox printer, Honeywell barkod okuyucu, Cisco IP telefon, Cisco IP kamera veya Cashwork para sayma makinesi var? Kaç tane iPhone6 iOS 9.1 kablosuz olarak networkte? Kaç tane misafir var tüm şirket networkü genelinde? Bunların kaçı Adana ofisinde kablolu bağlı? Kaç tane kullanıcı VPN ile bağlı? Bu kullanıcıların antivirus yazılımları güncel mi? 22.kat yönetim kurulu katında kaç kullanıcı kablosuz veya kablolu olarak networke bağlı durumda? 5.kattaki switch’in 15. portuna ne bağlı? Bu porta bağlı bilgisayardan malware yayılıyor. Bunu otomatik olarak anlayıp portu devre dışı bırakmak ve kullanıcının bağlantısını kesmek mümkün mü?

 

Bu sorular çoğaltılabilir. Kurumların ve IT departmanlarının önemli kısmının networkte neler olup bittiğinden haberi yok. Oysa tüm bunları tek ekranda kolayca ve hemen görmek mümkün.

Networkte neler olup bittiğini biliyorsanız buna göre güvenlik politikaları oluşturmak ve tüm aksiyonları otomatize etmek çok kolay. Nasıl mı? Networkün kendisini kullanarak. Switchler, access pointler, VPN cihazları, kimlik doğrulama yazılımı ve diğer tüm güvenlik ürünleri birbirleriyle konuşarak bunu başarabilir. Dünyanın en yetenekli firewall yazılımını alabilirsiniz. Fakat tek başına yukarıdaki soruların hiçbirisine doğru yanıtlar sunamaz, size güvenli bir network sağlayamaz. Güvenli bir network için öncelikle tüm erişimlerin kontrol altında ve gözlenebilir olması gerekir. Bunu nasıl başaracağınızı öğrenmek için bize danışabilirsiniz. Facebook Linkedin
SERVİSLER