Mobile Workspace
Mobile Workspace

Kişiler çalışmak istedikleri her mekanın kendi ofisleri gibi olmasını talep ediyorlar. Ofiste yapabildikleri şeyleri diledikleri mekanda da yapabilmeyi istiyorlar.

Satış departmanındaki bir çalışan, ofisteki dahili telefonuna gelen bir çağrının aynı anda cep telefonuna, tabletine veya evdeki kişisel bilgisayarına da gelmesini ve dilediği yerden yanıtlayabilmeyi istiyor. Tasarım departmanındaki bir çalışan, ofisteki bilgisayarından açtığı AutoCad dosyasını tabletinden de açabilmeyi, dosya üzerinde çalışabilmeyi istiyor. Üniversitede projesi üzerinde çalışan bir öğrenci, bilgisayar laboratuvarında üzerinde çalışmakta olduğu dosyayı, internet kafedeki basit bilgisayarda da kaldığı yerden açıp değişiklik yapabilmeyi istiyor.

Kişilerin talepleri bununla da sınırlı kalmıyor. Çoğu çalışan kendi bilgisayarını, tabletini kendisi almak ve kendisine ait bu cihazlar üzerinde çalışmak, şirket uygulamalarına da bu cihazlar üzerinden erişebilmek istiyor.

Dahası; evde, teknede, Starbucks’ta çalışmak artık doğal bir seçenek. Şirketlerin networkleri artık her yerde. Kurumlar bu sayede daha küçük ofislere sığabilmekte, daha az otopark alanlarına ihtiyaç duymakta vs vs.

Cisco network, data center/virtualization ve collaboration çözümleri sayesinde bu talepleri kolayca karşılamanız mümkün. Kurumunuzu öne çıkaracak modern iletişim altyapınızı ve mobil çalışma alanlarınızı birlikte tasarlayabiliriz.Facebook Linkedin
SERVİSLER
BYOD Kurum personeli kendi bilgisayarını, tabletini kendisi almak ve kendisine ait bu cihazlar üzerinde çalışmak, şirket uygulamalarına da bu cihazlar üzerinden erişebilmek istiyor. Birçok kurum çalışanlarını kendi cihazlarını getirmeleri konusunda teşvik etmeye başladı bile. Bunun için gerekli altyapının hazır edilmesi için IT departmanları üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Kurumlar bu altyapıyı sunarken güvenliğin nasıl sağlanacağı konusunda endişeli. Kuruma ait değerli bilgilere artık her yerden ve her cihazdan erişilebilir olacağı düşüncesi yöneticilerin kara kara düşünmesine neden oluyor. Gelecek bu yönde şekilleniyor ve bu taleplerden kaçış yok. Peki gerçekten de bu kadar endişelenmeye gerek var mı? Cisco güvenli network mimarileri sayesinde endişe etmenize gerek yok. BYOD çözümlerini bir de bizden dinleyin, anlayacaksınız.
incele oku »
Desktop Virtualization Kullanıcılar her zaman, her yerde şirket kaynaklarına herhangi bir cihazdan erişmek ve üretken olmak istemektedir. Kuruluşlar rekabet gücünü korumaya çalışırken iş gereksinimleri değişmektedir. BT'nin yalnızca bazı cihazları desteklemesi gerekmez, kuruluşun verilerini koruması ve uyumluluğu sürdürmesi de gerekir. Bazı kullanım durumlarında, verileri cihazda depolamak ideal bir çözüm olmayabilir veya veri güvenliği gereksinimlerinizi karşılamayabilir. Masaüstü Sanallaştırma, ölçeklendirme ve veri koruma açısından rahat etmenizi sağlarken kullanıcılarınızın gereksinimlerine yönelik bir çözüm sunar.   Masaüstü ve uygulamalarınızı her yerden çalıştırma Veri merkezi üzerinden masaüstleri ve uygulamalarınızı çalıştırabilirsiniz. Kullanıcılar, masaüstlerini ve uygulamaları dizüstü, tablet veya telefon cihazlarında çalıştırır ve hareket halindeyken üretken kalabilirler.   Değişen iş gereksinimlerine göre hızla ölçeklenme Şirket uygulamalarını basit ve ekonomik şekilde sunmak için ölçeklenebilir bir platform sağlar. Pahalı şirket içi altyapı maliyetleri ve yönetim karmaşıklığıyla uğraşmadan işinizin dinamik gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.   Şirket bilgilerini veri merkezinde veya bulutta toplayın ve koruyun Kullanıcının cihazlarına masaüstünün ve uygulamaların akışı gerçekleştirilir ancak veriler depolanmaz. Böylece cihazın çalınması, kaybolması veya zarara uğraması durumunda oluşabilecek veri kaybı riskleri azaltılır. Masaüstü sanallaştırma sayesinde, verilerinizi güvenilir bulut platformunda merkezi olarak toplayabilir ve koruyabilirsiniz.
incele oku »
Collaboration Teknoloji ile geliştirilmiş collaboration (işbirliği) yeni bir kavram değil. Fakat klasik yazılı ve ses-merkezli iletişime dayalı işbirliği (collaboration) çözümü mevcut haliyle günümüzün değişen dünyasına ayak uyduramaz. Video gibi içerik olarak daha zengin iletişim yöntemleri ve sosyal yazılım platformlarını kullanmak daha gerçekçi işbirliği deneyimleri yaşanmasını sağlayacaktır. Bu yeni deneyim, cihaz ve lokasyon seçiminde özgür olmayı getirecek, kurum içi veya dışında güvenli işbirliği ortamlarını son kullanıcılarına sunacaktır. İşbirliği  çözüm konseptinin şirket network altyapısı içinde kurulması operasyonel anlamda, Üretkenlik  ve Stratejik anlamda yatırımın geri dönüşü olarak bir çok kazanç getirmektedir. Biltam İşbirliği Çözümleri kapsamında müşterilere aynı anda birden çok kişinin web üzerinden ortak  toplantı yapmasını sağlayan  Cisco Webex Çözümlerini, müşterilerin ihtiyac duyduğu bilgi, uzmanlık ve desteğe proaktif olarak  ne zaman ve nerede isterlerse  bağlanılmasını sağlayan Müşterilerle İşbirliği çözümlerini, yeni nesil akıllı telefonlar ve tabletlerde çalışan mobil tümleşik iletişim uygulaması Cisco Jabber çözümünü ve tüm bu çözümlerin ister ofisdeyken  ister evdeyken veya seyahatteyken VPN  olmadan güvenlikli çalışmasını sağlayan Cisco Edge çözümlerini sunmaktadır.
incele oku »