Cisco Webex Teams App
Cisco Webex Teams App

Cisco Webex Teams uygulama merkezli bulut bazlı bir servisdir ve takımların birbirleriyle toplantı yapması, mesajlaşması ve birbirlerini sesli ve görüntülü aramalarını sağlayan bir işbirliği aracıdır. Bir görev takımı içinde fikir oluşturma, beyaz tahtada tasarlama ve tasarlanan fikrileri paylaşmak için ister bir arada ister ayrı olsun tek bir sürekli iş akışı içinde takım iletişiminin birbirleriyle toplantı yapmasını, mesajlaşmasını, sesli ve görüntülü arama yapılabilmesini sağlar. Cisco Webex Teams, toplantı öncesi, toplantı sırasında ve toplantı sonrasında kullanılabilen bir platformdur. Cisco Webex Teams basit, güvenli ve projenin başından sonuna kadar bütünlüğü sağlayan, insanların bir arada çalışmasına imkan veren, başka sistemlerle entegrasyon için (API) açık servislere sahiptir.

Günümüz iş dünyasında iletişim dinamik, mobil ve işbirlikçi olmak zorunda. Mobil cihazlar, geliştirilmiş teknolojiler ve uygulamalar sayesinde bu tarz iletişim sağlanabilmektedir.

Cisco Webex Teams servisi sayesinde anlık mesajlaşmalar, canlı-sesli ve görüntülü toplantılar istenilediği an bulut üzerinden yapılabilmektedir. Cisco Webex Teams servisi Messaging, Meeting ve Calling şeklinde 3 ana hizmetten oluşmaktadır. Cisco Webex Teams servisini kullanan kişi öncelikle Cisco Webex Teams içinde öncelikle çalışacağı takımlarını oluşturur. Oluşturulan takım içinde projelerin veya görevlerin yürütüleceği Space odaları ve takım üyeleri oluşturulur. Daha sonra oluşturulan bu Space odalarına ilgili takım üyeleri atanır. Böylece ilgili proje Space odası üzerinden aşağıda detayları verilen iletişim türleri ile projeinin kesintisiz olarak ilerlemesi için gerekli görüşmeler yapılır. 

Messaging: Cisco Webex Teams Messaging servisi bir başka kişi veya grup ile anlık mesajlaşmanızı veya dosya paylaşmasını sağlar. İstediğiniz kişiye birebir anlık mesaj gönderebilirsiniz. Şirket içinden veya dışından herhangi birinin mail adresini ekleyerek onu da Space odasındaki grup mesajlaşmaya veya birebir mesajlaşmaya davet edebilirsiniz.

Meetings: Cisco Webex Teams Meeting servisi sayesinde Space odasındaki katılımcılar sesli ve görüntülü olarak çoklu konferans toplantısında biraraya gelerek süreklilik sağlayan bir iş akışı içinde yeni fikirler yaratmaya, iletişim kurmaya ve işbirliği yapmaya toplantı öncesi, sırasında ve sonrasında izin vermektedir. Bu sayede Space odasındaki kişiler daha efektif olarak herhangi bir mobil veya video cihazdan toplantılara masalardan, ofisten, evden veya yoldan katılabilmektedir.

Calling: Cisco Webex Teams servisi içinde aynı zamanda bulut bazlı bir telefon sistemi hizmeti de bulunmaktadır. Bu sayede Cisco Webex Teams servisini kullanan bir kişi başka bir Cisco Webex Teams kullanıcısını SIP protokolü üzerinden veya 3. Parti Telefon servis sağlayacılardan aldığı PSTN hizmeti sayesinde karasal veya GSM hatlarından arayabilmektedir. Bu sayede masanızda Cisco Webex Teams servisine kayıtlı telefonunuz veya akıllı telefon/laptop üzerinde kurulu olan Cisco Webex Teams App uygulamasından aranabilir veya arama yapabilirsiniz.

Cisco Webex Teams servisinin sağlamış olduğu temel iletişim özellikleri aşağıdaki gibidir ;

HD Audio ve Video: Cisco Webex Teams servisi üzerinden yapılan sesli ve görüntülü görüşmelerde HD kalitesinde iletişim kurulur. İster Cisco Webex Teams App üzerinden gelinsin istenirse HD tabanlı vidoekonferans sisteminden gelinsin yapılan birebir görüşmeler ve çoklu konferanslar HD kalitesinde olur.

Konferans: Cisco Webex Teams servisi üzerinden gerektiği durumda Space odalarındaki kişiler arasında 25 video katılımcılı çoklu konferanslar yapılabilmektedir. Ayrıca daha gelişmiş olan Meeting M3 servisi alınmış ise bu durumda Webex platform destekli olarak 200 adet video katılımcısının da desteklendiği webex meeting toplantıları da yapılabilmektedir.

Dosya Paylaşımı: Cisco Webex Teams servisi üzerinde oluşturulan Space odalarında katılımcılar kendi aralarında dosya paylaşımı yapabilmektedirler. Böylece proje ile ilgili olarak Space odasında paylaşılan bir doküman tüm o konuyla ilgili olan Space odasındaki kişilere gidebilmektedir. Dolayısıyla dosya paylaşıldı bilgisi notifikasyon şeklinde space üyelerine bildirilmektedir.

Takım Mesajlaşması: Cisco Webex Teams Space üyeleri arasında grup mesajlaması yapılarak takım iletişimi en hızlı eksiksiz olarak sürdürülebilmektedir.

Beyaz Tahta ve Webex Board: Cisco Webex Teams üzerinden oluşturulan Space odası içinde istenirse Cisco Webex Teams App üzerinden elektronik beyaz tahta kullanımı yapılabilmektedir. Yapılan çizimleri diğer katılımcılar kendi mobil cihazları üzerinden müdahale edebilmektedirler. En son çıkan Cisco Webex Board sayesinde ise donanımsal akıllı beyaz tahta üzerinden normal bir beyaz tahta kullanımı gibi çizimler yapılabilmekte ve Space odası üzerinden tüm katılımcılar çizimleri görebilmektedirler. 

Mobil Uygulamalar: Ücretsiz Cisco Webex Teams App sayesinde dileyen katılımcılar akıllı telefon, tablet cihazları veya laptopları üzerinden Cisco Webex Teams Space odasındaki mesajlaşma, görüşme ve toplantılara interaktif olarak katılabilmektedirler.

Masaüstü ve Oda Tipi VK Sistemler: Cisco Webex Teams servisi üzerinde istenirse masaüstü veya oda tipi video konferans sistemleri Cisco Webex Teams üzerinden kayıt edilerek çalıştırılabilir. Böylece yaratılan Space odalarına veya Cisco Webex Teams kullanıcıları bu cihazlar üzerinden video konferans şeklinde aranabilir.

Cisco Webex Teams sayfamız için tıklayınız.Facebook Linkedin
SERVİSLER