Kurumunuzu E-mail tabanlı ataklardan koruyun
10 Temmuz 2017
Kurumunuzu E-mail tabanlı ataklardan koruyun

Eposta kurumlar için kritik bir iletişim aracıdır, aynı zamanda sizi ciddi tehlikelere maruz bırakan bir çözümdür. Radicati grubunun 2012-2016 yılları için yayımladığı “Email Statistic Report”  güvenlik zafiyetlerinin faturasının yaklaşık $4.5 milyon dolar olduğu ve bir numaralı tehdit vektörünün e-mailer üzerinden geldiğini açıklamıştır. Karmaşık ve kişisel bilgiler ile sosyal mühendislik yöntemleri kullanan hedefli saldırılar bu tehditlerin tespit edilebilmesini de zorlaştırmaktadır.

Eposta atakları iş sürekliliğini ve servis kalitesini doğrudan etkileyen ana tehditlerden birisidir. Üstelik tehditler gün geçtikçe daha tehlikeli ve karmaşık bir hal alıyor ve solucanlara, harmanlanmış birleşik tehditlere ya da truva atlarına dönüşebiliyor. Peki performanstan ve zaman kaybından ödün vermeden bu truva atlarını dışarıda tutmak mümkün olabilir mi?

Bir çok korumayı içinde barındıran tek bir çözümle spam, oltalama saldırıları ve data sızıntılarını engellemek mümkündür. Gelişmiş malware tespit sistemi ile henüz tespit edilememiş tehlikelerden korunmaya başlayabilirsiniz ister kurum içinde isterseniz de cloud mimaride kolayca e-posta güvenliğinizi dakikalar içerisinde aktif ederek tehditlerin bir adım önünde yer alabilirsiniz. 

             Malware tespit sisteminin faydaları 

Gelişen ve karmaşıklaşan e-posta ataklarına karşı kolayca korunun.

Bulutta barındırılan tehdit zekası sayesinde hızlı ve gerçek zamanlı koruma sağlayın.

Giden mailleriniz için data sızıntısı  mekanizması (dlp), mail şifreleme hizmetlerinden faydalanın.

Proaktif koruma sağlarken hedefe yönelik kimlik avı saldırılarını durdurun. 

Lokal,bulut ya da hibrid yapı esnekliği ile kurulum seçenekleri ile yapınıza en uygun çözümü oluşturun.Facebook Linkedin
HABERLER