Diğer
Diğer

Tamamlayıcı servisler olarak da adlandırabileceğimiz bu servislerimiz ile müşterilerimize fiber ve bakır yapısal kablolama, sistem odaları için tasarım ve kurulum servisi, kiralama servisleri (cihaz ve/veya personel), videokonferans kiralama, videokonferans ve telepresence oda kiralama, BT sistemleri taşıma hizmetleri ve envanter yönetimi hizmetlerini sağlamaktayız.Facebook Linkedin
Fiber ve Bakır Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama Servisimiz; Yerel Alan Ağları (LAN) ortamında iletişimin daha verimli ve sorunsuz olması için gerekli, kablolama, sonlandırma ve kabin düzenleme çalışmalarını kapsamaktadır. Yapısal kablolama servisimiz sayesinde, müşterilerimizin ses, veri ve görüntü iletimini en kısa sürede gerçekleştirmesine yardımcı omaktayız.

Servis, çalışmaların yapılacağı mekanın uzman elemanlarımız tarafından incelenmesiyle (keşif çalışmasıyla) başlar. İnceleme sonucunda, kablolama ağının iyileştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar ve en uygun ürünler tespit edilir.  Çalışma rapor olarak müşterimizin bilgisi ve onayına sunulur.

incele oku »
Sistem Odası Tasarım ve Kurulum

Sistem odası tasarım ve kurulum servisimiz, müşterilerimiz için dünya standartlarına uygun “Sistem Odaları” tasarım ve kurulum çalışmalarından oluşmaktadır. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda hazırlanacak sistem odasında teknolojik açıdan yüksek kalitede özellikler sağlanmaktadır;

 • Kabinetlerin kurulması,
 • Yükseltilmiş taban,
 • Topraklama,
 • Güç ve bağlantı kablolamalarının yapılması,
 • UTP ve fiber sonlandırma,
 • Dökümantasyon,
 • Etiketleme,
 • Patch cord’ların sisteminizin standartalarına uygun bir şekilde yapılması,
 • Kesintisiz enerji için UPS ve jeneratör desteği,
 • Soğutma için klima sistemi,
 • IP kameralar,
 • Fiziksel ve teknolojik güvenlik açısından tam koruma (yüz, el, parmak tanıma),
 • Yangın algılama ve ihbar sensörleri,
 • Su basmasına karşı sensörler,
 • SDH kurma,
 • Türk Telekom’la bağlantıyı sağlayacak sistemin kurulması...
 • Yukarıda sayılan tüm çalışmalar son olarak test edilerek, “Anahtar Teslimi” olarak sistem odası sunulmaktadır.

 

Müşterilerimiz, kendileri için kurduğumuz Sistem Odaları ile;

 • Her sonlanma noktası etiketlenmiş, takibi ve kullanımı kolay düzgün bir kablolama sistemine,
 • Yükseltilmiş taban sayesinde, mevcut ve ileride eklenmesi düşünülen kabin ve diğer cihazlar için önceden düşünülmüş kablo kanal sistemine,
 • Yükseltilmiş taban altında, 15cm aralıkla birbirini kesmeden paralel olarak giden, enerji ve data kablolarının geçirildiği iki ayrı kanal sistemine,
 • Data kablolarının enerji kablolarından etiketlenmemesi için metal kanal ile döşenmiş, genel olarak, göze hoş görünen ve gözle dahi takibi kolay bir kablolama sistemine,
 • Kritik iş süreçlerinin kesintisiz olarak devam ettiği, üstün teknoloji özelliklerine sahip bir sistem odasına sahip olurlar
incele oku »
Kiralama Servisleri

Kiralama Servisi, Müşterilerimizin geçici süreli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla eleman ve/veya donanım ihtiyaçlarının kira bedeli ile karşılanması hizmetidir.

Cihaz kiralama servisimizin en büyük avantajı en son teknoloji sahip istenen adetteki cihazlarımızı donanım ve yazılım bedeli ödemeksizin müşterilerimzin kiralamanızı sağlamaktır. Cihaz kiralama servisimize istendiği takdirde eleman desteği de eklenmektedir.

Eleman kiralama servisimiz ile müşterilerimizin projelerinin yoğun olduğu dönemlerde artan personel ihtiyaçlarını sürekli eğitimle bilgileri güncellenen kalifiye personellerimizle sağlamaktayız.

Kiralama servisini müşterilerimiz daha çok geçici ofis kurulumu, kısa süreli projeler, seminer, kongre gibi uygulamalarında tercih etmektedir.

incele oku »
Video Konferans Kiralama

Türkiye’de istediğiniz yerde video konferans sistemi ve uzman personel kiralama

Türkiye’nin istediğiniz noktasında, istediğiniz zaman video konferans organizasyonu yapıyoruz. Sertifikalı mühendislerimiz, sizin için video konferans sistemlerimizi kurarak, video konferans görüşmelerinizde size destek veriyor. Cihaz ve personel yatırımı yapmanıza gerek kalmıyor.

Dünyanın birçok yerinde video konferans odası kiralama

Uluslararası iş ortaklarımız ile birlikte, dünyanın önemli iş merkezlerinde tüm teknolojik altyapıya sahip, tam donanımlı 5000’den fazla  video konferans odasını kullanabilmenizi sağlıyoruz. İş görüşmeleri için bu profesyonel video konferans odalarını kullanarak zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Video konferans kiralama için kullandığımız cihazlarımızdan bazıları

Cisco MX700, Cisco SX80, Cisco SX20, Cisco SX10, Cisco EX80, Cisco EX70, Cisco CTS 1300, Cisco CTS 500, Cisco C40, Cisco C20, Cisco EX90, Cisco EX60, Cisco E20, Cisco MCU ve VCS altyapısı, Polycom HDX7000, Polycom HDX6000, Polycom VSX7000 IP ve ISDN

 
incele oku »
Video Konferans ve TelePresence Oda Kiralama

İstanbul ve Ankara’da Biltam video konferans, telepresence odalarımızı kiralama

Video konferans altyapı yatırımı yapmak zorunda değilsiniz. Biltam’ın İstanbul ve Ankara’da siz değerli müşterilerimiz için hazırladığı, en son teknolojiye sahip video konferans ve telepresence odalarında dünya ve Türkiye’de, istediğiniz yerle, istediğiniz zaman görüşme imkanına sahipsiniz. Böylece seyahat masrafları ve zamandan tasarruf ediyorsunuz.

incele oku »
BT Sistemleri Taşıma Hizmetleri

BT Sistemleri taşıma hizmetlerimiz, müşterilerimizin lokasyonlarında yer almakta olan mevcut ekipmanlarının başka bir lokasyona taşınması yada mevcut lokasyonda yerinin değiştirilmesi hizmetlerini içeriyor. Bu hizmet kapsamında envanterin çıkarılması, sökme, kutulama, etiketleme, nakliye, kurulum ve test işlemleri yapılıyor. Nakliye ve montaj esnasında oluşabilecek hasarlara ilişkin olarak müşterilerimizin tercih etmesi durumunda, sigorta işlemlerini de yürütebiliyoruz.

Taşıma hizmetlerini, sadece donanımların yerlerinin değiştirilmesi şeklinde değerlendirmiyoruz. Taşıma esnasında ve sonrasında oluşabilecek donanımsal ve yazılımsal sorunlar  için konusunda uzman ve tecrübeli teknik ekibimiz bu çalışmalarda görev alıyor .

incele oku »
Envanter Yönetimi

Envanter yönetimi ile, müşterilerimizin network ekipmanlarına ait donanım ve yazılımları, kullanıcı ekipmanları (Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar), tarayıcılar, yazıcılar ve bu sistemlerin bileşenlerinden oluşan ekipmanların donanım ve yazılım envanterlerinin çıkarılması, etiketlenmesi, kayıt altına alınarak listelenmesi ve raporlanması hizmetlerini sağlamaktayız.

incele oku »
Eğitim Hizmetleri

Network operasyonlarını güncel network teknolojileri ile  yönetebilmeleri için müşterilerimize gereken yetkinliği kazandırmaya yönelik özel içerikli  eğitim paketleri sunuyoruz. Bu eğitimler kişinin bilgi ve gereksinimlerine özel olarak oluşturularak network ekipmanları üzerinde gerek  teorik gerek  uygulamalı olarak verilmektedir.

incele oku »
Saha Keşif (Site Survey) Hizmetleri

Site Survey Hizmetlerimiz; Müşterilerimizin mevcut  network altyapısını  ve ihtiyaçlarını  değerlendirerek  kapsamlı  şekilde analizini içerir.  Bu kapsamda network  topolojisi ve mevcut durum raporu hazırlanır.  Ayrıca müşterimizin iş süreçlerindeki verimliliği arttırıcı yönde altyapının iyileştirilmesi, problemlerin giderilmesi, bu duruma uygun hedeflenen topoloji, çözüm önerilerimiz ve  nedenleri ile birlikte rapor haline getirilerek sunulur.

incele oku »
Yazılım Güncelleme

Müşterilerimizin network teknolojisini  güncel yazılım versiyonu ile yenilerken, iş sürekliliğinin sağlanması, kesintisiz çalışma ortamı ve yüksek servis kalitesi  temel hedeflerimiz arasındadır.  Yazılım güncelleme hizmetini konusunda uzman ve tecrübeli teknik ekibimiz ile detaylı bir plan çerçevesinde ve müşterilerimizle koordinasyon içerisinde yürüterek gerçekleştiriyoruz.  Ayrıca yayınlanan güncellemenin  sağlayacağı avantajların müşterilerimize ön rapor olarak sunumu da bu hizmetimizin kapsamındadır.

incele oku »