Haberler
 • TÜM YILLAR
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
Cicso Jabber ile İşbirliği Her yerde

Cisco Jabber popüler adıyla chat ya da diğer adıyla anlık mesajlaşma telefon etmenin gerekmediği durumlarda, hızlı iletişim için kullanılan pratik bir yöntemdir.

Cisco Jabber çözümü Cisco'nun İşbirliği çözümleri altında yer alan Mobil İşbirliği çözümlerinin temel taşını oluşturmaktadır. Mobil çalışanlar için akıllı telefonlara,  tablet PC'lere ve normal PC'lere kurulabilen ve aynı son kullanıcı ara yüzüne sahip All-In-One tümleşik iletişim  uygulaması ve mobil yazılımdır.

Cisco Jabber sayesinde son kullanıcılar hem anlık mesajlaşma (IM), anlık durum bilgisi (Presence) , sesli görüşme, görüntülü görüşme ve aynı zamanda çoklu sesli ve görüntülü konferansa katılma gibi uygulamalar yapabilmektedirler.  Ayrıca klasik TelePresence görüşmelerinde olduğu gibi doküman paylaşımı da Cisco Jabber üzerinden yapmak mümkün. Böylece istediğiniz kişilere ofis dışında olsalar dahi ulaşabilirsiniz. Fakat anlık mesajlaşma sacede bir başlangıçtır.

Anlık mesajlaşma anahtar bir iletişim aracıdır. Kurum içindeki ilgili kişiye hızlıca ulaşılması, kritik bir sorunun hemen cevaplanması veya bir fikrin paylaşılması, çalışanların daha üretken ve işbirlikçi olmasını sağlamaktır.

Fakat bazı durumlarda iletişim ve işbirliği için mesajlaşmaktan daha fazla gerekebilir. Cisco jabber işte bu sebeple kurumunuz için doğru tercih olacaktır.

Pratik bir anlık mesajlaşma sistemine ek olarak Cisco Jabber sayesinde akıllı bir çok yeteneğe sahip olurusunuz.

İşte Cisco Jabber'ı tercih etmeniz için 7 neden

1-Anlık mesajlaşma anlık cevaplama anlamına gelmektedir

Elektronik postaya göre çok daha hızlı bir ileltişim olmaktadır.

Kimin online olduğunu görebilir ve ihtiyacın olan cevabı anında alabilirsin.

2-Meşguliyet arttıkça Cisco Jabber size daha çok yardımcı olur

Cisco Jabber size telefon veya email kanallarını kullanamadığımız durumlarda ek bir iletişim kanalı sunmaktadır. Yapmak zorunda olduğunuz işler arttıkça, Cisco Jabber diğer iletişim kanalları ile de entegre çalışır.

3-Kolayca dosya paylaşımı. Üstelik masaüstü ekran görüntüsü ses ve videonuzu içerecek şekilde

Cisco Jabber ile dosya paylaşımı yapabilirisiniz. Çalıştığınız ekran görüntüsünü iletişim kurduğunuz kişiye gösterebilir ve hatta ekranın belli bir bölümünü seçip resim olarak paylaşabilirisiniz. Bunlara ek olarak, aranızda yaptığınız ikili mesajlaşmayı grup mesajlaşmayı grup mesajlaşmaya döndürebilir, dilerseniz sesli ve görüntülü çoklu video konferans görüşmesine çevirebilirsiniz.

4-MS Exchange ile basit ve etkili entegrasyon sağlar

Cisco Jabber halihazırda kullanmakta olduğunuz ofis ürünleri ile birlikte çalışmaktadır. Çalışma takviminizi ve kontak kişilerinizin meşguliyet durumunu görebilmektedir. Bunun için başka bir pencere açmanıza gerek yoktur.

5-Herhangi bir yerden herhangi bir mobil cihazla erşilebilir olursunuz

Cisco Jabber IOS ve Android  işletim sistemi içeren tüm sistemlerde çalışır. Böylece lokasyon bağımsız olarak her zaman online olabilirsiniz.

6- Cisco Jabber kimlik hırsızlığı ve sızma riskini engeller

En kullanıcılarına yönelik anlık mesajlaşma sistemleri mevcur iş süreçlerimizi hacker’lara açık hale getirilir. Cisco Jabber kuurmsal düzeyde güvenlik sağlar ve şirket güvenliğini korur.

7-Biltam iş dünyasına yönelik yüksek servis kalitesi ve güvenirlilik sunmaktadır

Cisco Jabber uygulamasını 3 yıldır Cisco tarafından yılın işbirliği çözümleri iş ortağı seçilen Biltam ile gerçekleştirerek Cisco Jabber’ın daima çalışacağından ve güvenirliğinden emin olabilirisiniz

devamını oku »
Swift Güvenliği ile sisteminizi güvenilir hale getirin

Swift, tüm swift müşterileri için zorunlu gelecek temel güvenlik standartlarını yayınladı. Bu standartların uygulanması, Swift ağı üzerindeki müşteriler için güvenlik seviyesini artırıcak ve altyapılarında fraud önleme ve tespit etme çabalarında müşterileri daha da destekleyecektir. Bu standartların uygulanması, wire fraud dolandırıcılığına karşı devam eden mücadelede güvenlik bilincini  artıracaktır. 

Swift güvenliğinin sağlanması tüm Swift kullanıcılarının uyması gereken 3 ana kural ve 8 ilke ile belirlenmiştir. Sekiz ilke 16 zorunlu, 11 tavsiye denetimiyle desteklenmektedir. ,

 

 Swift Güvenliği

►Sisteminizi güvenilir hale getirin

İnternet erişimi kısıtlanması

Swift sistemlerinin diğer networklerinden ayrılması

Zaafiyet kontrolü

Fiziksel güvenlik

►Erişimleri sınırlayan

Kullanıcı hesap güvenliği

Kullanıcı hesap yönetimi

►Tespit edin ve cevap verin

   Anormal sistem aktiveleri takibi

  Olay müdahalesi ve bilgi paylaşımı 

Biltam bu zorunlulukarından dolayı ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanması için Swift güvenliğine yönelik denetim hizmeti sağlıyor. 

Fiziksel topolojnin analiz edilmesi

Mantıksal topolojinin analiz edilmesi

Swift networkünde kullanılan cihazların güvenlik konfigurasyonların incelenmesi

Swift networkünde kullanılan sunucu, client ve aktif cihazların zaafiyet taraması. 

Web uygulama tarama hizmeti

Raporlama ve iyileştirme önerileri

devamını oku »
Kurumunuzu E-mail tabanlı ataklardan koruyun

Eposta kurumlar için kritik bir iletişim aracıdır, aynı zamanda sizi ciddi tehlikelere maruz bırakan bir çözümdür. Radicati grubunun 2012-2016 yılları için yayımladığı “Email Statistic Report”  güvenlik zafiyetlerinin faturasının yaklaşık $4.5 milyon dolar olduğu ve bir numaralı tehdit vektörünün e-mailer üzerinden geldiğini açıklamıştır. Karmaşık ve kişisel bilgiler ile sosyal mühendislik yöntemleri kullanan hedefli saldırılar bu tehditlerin tespit edilebilmesini de zorlaştırmaktadır.

Eposta atakları iş sürekliliğini ve servis kalitesini doğrudan etkileyen ana tehditlerden birisidir. Üstelik tehditler gün geçtikçe daha tehlikeli ve karmaşık bir hal alıyor ve solucanlara, harmanlanmış birleşik tehditlere ya da truva atlarına dönüşebiliyor. Peki performanstan ve zaman kaybından ödün vermeden bu truva atlarını dışarıda tutmak mümkün olabilir mi?

Bir çok korumayı içinde barındıran tek bir çözümle spam, oltalama saldırıları ve data sızıntılarını engellemek mümkündür. Gelişmiş malware tespit sistemi ile henüz tespit edilememiş tehlikelerden korunmaya başlayabilirsiniz ister kurum içinde isterseniz de cloud mimaride kolayca e-posta güvenliğinizi dakikalar içerisinde aktif ederek tehditlerin bir adım önünde yer alabilirsiniz. 

             Malware tespit sisteminin faydaları 

Gelişen ve karmaşıklaşan e-posta ataklarına karşı kolayca korunun.

Bulutta barındırılan tehdit zekası sayesinde hızlı ve gerçek zamanlı koruma sağlayın.

Giden mailleriniz için data sızıntısı  mekanizması (dlp), mail şifreleme hizmetlerinden faydalanın.

Proaktif koruma sağlarken hedefe yönelik kimlik avı saldırılarını durdurun. 

Lokal,bulut ya da hibrid yapı esnekliği ile kurulum seçenekleri ile yapınıza en uygun çözümü oluşturun.

devamını oku »
Dijital Dönüşüm “ASAP” Veri Merkeziyle Başlıyor

İşletmeler olağanüstü rekabet baskılarıyla karşı karşıyalar. Her sektör ve endüstrideki oyuncular, başarılı olmak ya da hayatta kalmak için değişen ortamlara hızla uyum sağlamak zorundalar. BT liderleri için bunun anlamı nedir? Dönüşüm artık tüm cephelerde.

İşletmelerde dijital dönüşümü zorunlu kılan unsurlar, BT organizasyonlarını da dönüşüm sürecine zorluyor. Şirketler, müşterilerine ve çalışanlarına sundukları uygulamalarla yaşıyor veya ölüyorlar. Günde 24 saat gecikmesiz ve kesintisiz erişim artık “yeni normal” haline geldi. Müşteriler, istediklerini, istedikleri zaman alamazlarsa, başka yerlere gidebiliyorlar.

Şirket içi iş kolu yöneticileri giderek tüketiciler gibi davranıyor. İhtiyaçları olan kaynakları “hızlı bir şekilde” iç BT'den alamazlarsa, çözümü dışarıda ararlar. BT liderleri, sürekli değişen bu dünyada, “IT as a Service – ITaaS” koşullarını tekrar değerlendirmek zorundalar. Birbirinden izole sistemler yönetmek yerine, iş kullanıcıları için servisler oluşturmalı, sunmalı ve yönetmeliler.

BT hizmet olarak (ITaaS) yeniden düşünmeye ihtiyaç duyuyorlar. Teknoloji silolarını değil işletme kullanıcıları için hizmetleri tanımlamalı, sunmalı ve orokstre etmelidirler. BT dönüşümü, herhangi bir işletme için başarılı dijital dönüşümün temel taşları arasındadır.

Cisco ' ASAP' Yaklaşımı 

Cisco ASAP veri merkeziyle başlayan, Cisco’nun dijital dönüşümü gerçekleştirme stratejisinin kilit bir ayağını oluşturuyor. ASAP; Analiz etme, sadeleştirme, otomatikleştirme ve koruma anlamına geliyor. Cisco, müşterilerin veri merkezi ve eski BT altyapılarını, uygulama performansını en üst düzeye çıkaran, riski azaltan ve dijital dönüşüm yolculuklarını yönlendirmek için operasyonel çevikliğini artıran bir hibrid-BT çözümü ile modernize etmeye odaklanmıştır. Cisco, “private”, “managed” ve “public” bulut ortamlarında çalışan, “Converged” ya da “Hyper-Converged” altyapılar sunuyor.Böylece müşterilerin geleneksel ve bulut bazlı uygulamalarını, farklı ortamlarda çalıştırma esnekliğine kavuşmuş olurlar. 

ASAP adı verilen bu mimari yaklaşım “Analiz Et (Analyze), Basitleştir (Simplify), Otomatikleştir (Automate), Koru (Protect)”, analitik, basitlik, otomasyon ve korumayı bir arada sunuyor. Böylece endüstri lideri veri merkezi ağları, güvenlik, “converged” altyapılar ve yazılım temelli çözümleri, hibrit-bulut çözümleri üzerinde sunulur. Bununla birlikte, ‘’ASAP” veri merkezi mimarisi ile iş ve altyapı modernizasyonu gerçekleştirebilirsiniz. 

Analiz her şeydir (Analyze) : Tüm uygulama ve operasyon performansınızı, hangi veri merkezinde ya da bulutta olduğununa bakmaksızın ayrıntılı ve gerçek zamanlı olarak bilin ve öğrenin. Uygulama davranışlarındaki değişiklikleri daha hızlı yönetin, anormallikleri ve tehditleri gerçek zamanlı olarak giderin.

Sadelik hız demektir (Simplify): Çevik programlama, sürekli uygulama geliştirme ve hibrid bulut mimarisi üzerine kurulum sağlamak için; yüksek verimli hesaplama, depolama, ağ ve güvenlik çözümleri portföyüyle altyapınızı hızlandırın. BT yöneticileri, bu altyapıda entegre analitik ve iş zekası yetenekleri ile birlikte yeni hız ve verimlilik seviyelerinde, modern BT ve bulut kullanım modelleriyle uyumlu hale getirmek için BT altyapılarını bir hizmet olarak sunabilirler.

Otomasyon işinizi hızlandırır (Automate): Entegre analitik ve programlanabilir arayüzler, yaygın otomasyon için fırsatlar yaratır; böylece BT ve iş, gerçek zamanlı olarak gereken uygulama değişikliklerine daha hızlı yanıt verebilir. BT birimleri, tüm ağ, hesaplama, depolama ve güvenlik çözümleri üzerinde birleştirilmiş bir politika oluşturarak, iş kolları için isteğe bağlı bir self-servis sağlama ortamı oluşturabilir.

Şimdi koruyun (Protect): Güvenlik tehditlerini azaltın ve BT’nin çevikliğini engelemeyecek bir uyumluluk modeli uygulayın. Otomatik BT politikalarına çevrilen ve ilgili cihazlara kolaylıkla uygulanabilen güvenlik politikaları geliştirin. BT'nin, yapılanları korumak yerine, sıradaki şeylere odaklanmasına izin verecek risk ve tehditleri azaltmak için, her şeyi izleyip analiz ederek risk ve tehditleri azaltın.

Neden Cisco ASAP?

Cisco’nun temel farkı, her ASAP bileşenini entegre ederek, hibrid BT altyapınızı bir değişim motoruna çevirmesidir.

Cisco ASAP, operasyonları güvenli bir şekilde otomatikleştirmenize olanak tanıyan basit ve tümleşik bir platformda paylaşılan gerçek zamanlı analizlere olanak tanır, böylece yeniliklere devam etmenizi ve yeni fırsatlar yakalamanızı sağlayacak verilerle beslenmeye devam edebilirsiniz. Böylece bu paradigma,değişim ve başarıyı körükleyen bir çark etkisi yaratır. 

Cisco ASAP faydalarını sıralayacak olursak ;

Hibrid-BT Dönüşümü: Bulutun avantajlarını uygulama-merkezli bir modelle hemen kullanmaya başlayın.  Böylece BT organizasyonunuz, uygulamaları,  kurum içi veri merkezi ya da bulut olduğuna bakmadan "en iyi operasyon ortamı”nda kullanmak için hibrid-BT dönüşümüne hazır olacaktır.

Çevik ve Güvenli: Çevikliği ve güvenliği aynı anda elde edin. BT departmanlarının yönetişim ve uyumluluğunu sürdürmesine olanak sağlayarak, iş kolu yöneticileri ve uygulama geliştiricilerin altyapı ihtiyaçlarına hızlıca cevap verin.

Uygulama Performansınız Maksimize Edin: Uygulamalarda herhangi bir gecikme veya hizmet kesintisi olmadan,  tutarlı ve güvenilir bir kullanıcı deneyimi sağlayın.

devamını oku »
Cisco Data Center PoC Altyapımız Hazır!

Cisco çözümleriyle hazırlanan Data Center PoC ortamımızda şu bileşenler yer almakta.

 • Cisco HyperFlex Çözümü
 • Cisco Nexus 9000 ve 5000 Serisi Data Center Switch'leri
 • Cisco 5100 Serisi Blade ve Cisco C240 Serisi Rack Sunucular
 • Cisco 6100 Serisi Fiber Interconnect'ler
 • Cisco ACI Çözümü
 • Cisco FirePower NG Firewall Çözümü

En kapsamlı Cisco Data Center PoC ortamlarından biri olan altyapı, her türlü demo ve testler için hazır!

Demo, PoC istekleriniz ve uzmanlarımıza ulaşmak için tıklayınız.

devamını oku »
Adım Adım Shopper Marketing Etkinliği - II

Shopper Marketing, Location Analytics, Kasasız Ödeme, Hızlı Sipariş ve Akıllı Alışveriş Deneyimi konularında perakende sektörüne yaratıcı, akıllı ve basit teknolojiler sunan wingy, teknoloji devi Cisco ve Biltam’ın katkılarıyla, Kolektif House Levent / İstanbul’da, 12 Nisan 2017 tarihinde, kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirecek.

Perakende sektörü ve zincir mağazaların; CEO, CIO, CMO, pazarlama yöneticisi ve omni-channel stratejistleri için kaçırılmaması gereken bir etkinlik.

Katılımcılara wingy tarafından önerilen tüm teknolojilerin canlı demoları Biltam’ın sağladığı Cisco Meraki altyapısı üzerinden gösterilecek. Bunun için ACME butik adında gerçek bir mağaza konsepti ve ACME coffee adında sanal bir kahve dükkanı yaratıldı. Bu sayede katılımcıların canlı wingy deneyimini yaşamaları sağlanacak.

Biltam önderliğinde daha önce 2 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen wingy: Adım Adım Shopper Marketing etkinliği katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmüştü.

LCV: cisco@marsmice.com | Doğaç Pekmen | +90 212 274 36 56

Etkinlik fotoğrafları için tıklayınız.

devamını oku »
Kamu Siber Güvenlik Zirvesi’2017

6-7 Nisan 2017

Kamu Bilişimcileri Derneğinin, “kamu bilişim çalışanlarının bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak, kamuda bilişim teknolojilerinin kullanımını arttırarak kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda yeni teknolojiler ve uygulamalar hakkında ortak akıl oluşturularak proaktif davranışlar geliştirmek amacına” yönelik olarak her yıl düzenlediği “Kamu Siber Güvenlik Zirvesi (KSGZ)”, bu yıl 6-7 Nisan 2017 tarihleri arasında Ankara Bilkent Otel’de düzenlenmektedir.

Biltam,  “Kamu Siber Güvenlik Zirvesi (KSGZ)” etkinliğine “kamu bilişimcilerinin siber güvenlik ile ilgili yaşadıkları sorunları ele almak ve kamuda kişisel verilerin korunmasına yönelik farkındalığı arttırmak"  amacı ile sponsor olarak destek vermektedir.

Etkinlik sırasında yeni nesil Güvenlik Sistemleri, Güvenli Sesli ve Görüntülü İletişim, Güvenli Data Center  konularında bilgi almak için standımızı ziyaret etmeyi unutmayınız.

Not: Etkinlik, sadece Kamu Kurumu katılımcılarına açıktır.

Program: http://www.kamusiberguvenlik.com/program/

LCV: http://www.kamusiberguvenlik.com/kayit/

devamını oku »
Cisco Yeni Nesil Veri Plaftormları Etkinliği

 

Cisco ve Biltam'ın ortaklaşa gerçekleştireceği "Yeni Nesil Veri Platformları Etkinliği"ne davetlisiniz. Etkinlik, 4 Nisan Salı günü Ortaköy Feriye'de gerçekleştirilecek.

 

LCV: cisco@marsmice.com | Doğaç Pekmen | +90 212 274 36 56

 

Etkinlik fotoğrafları için tıklayınız.

devamını oku »
StratejiForum Perakende 2017

Management Events Türkiye tarafından her yıl Mart ayının ikinci haftası düzenlenen, teknoloji sağlayıcılarla perakende sektörünün karar vericilerini bir araya getiren, “Yılın En Verimli İş Günü” sloganını sahiplenen, “Strateji Forum: Perakende”etkinliği bu yıl yine 7-8 Mart 2017 tarihlerine Sapanca’da gerçekleşti.

Yoğun ilgi gören etkinliğe çok sayıda üst ve orta düzey karar verici katıldı.

Biltam ve Cisco etkinliğe birlikte katıldı. Kasasız Alışveriş Deneyimi ve Shopper Marketing başlıklarında Cisco perakende çözümleri ve Wingy Akıllı Mağaza konsepti karar vericilerle kısa oturumlarda paylaşıldı. Wingy etkinliğin en çok ilgi gören çözümlerinden biri oldu.

 

Etkinlik fotoğrafları için tıklayınız.

devamını oku »
Wingy Adım Adım Shopper Marketing Etkinliği

Shopper Marketing, Location Analytics ve Big Data konularında perakende sektörüne yaratıcı, akıllı ve basit teknolojiler yaratan wingy, 2 Şubat 2017 tarihinde, teknoloji devi Cisco ve Biltam’ın katkılarıyla, Jamie’s Italian İstanbul’da  bir etkinlik gerçekleştirdi.

Türkiye’de perakende sektöründe öncü sınırlı sayıda şirketin üst düzey pazarlama yöneticisi ve stratejik pazarlama departmanı çalışanları etkinliğe davet edildi.

Biltam önderliğinde düzenlenen wingy: Adım Adım Shopper Marketing etkinliği katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Açılış konuşması Cisco Türkiye Kanal Müdürü Emre Yükselci tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, Dr. Engin Baran da perakende sektöründe yeni teknolojileri anlatan bir sunum yaptı.

Satış Direktörümüz Şükrü Atlandı ise “wingy’nin hikayesi” başlıklı sunumu gerçekleştirdi.

Katılımcılara wingy tarafından önerilen teknolojilerin canlı demoları Biltam’ın sağladığı Cisco Meraki altyapısı üzerinden gösterildi. Bunun için ACME butik adında küçük bir mağaza konsepti yaratıldı ve katılımcıların gerçek bir mağaza deneyimini yaşamaları sağlandı.

Fotoğraflar için tıklayınız.

devamını oku »